Zamknij

Blizny i rozstępy - pozbądź się ich w gabinecie medycyny estetycznej

13:55, 02.08.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:55, 02.08.2023

Blizny oraz rozstępy mogą pojawić się u każdego, bez względu na wiek. Kiedyś osoby posiadające takie zmiany skórne mogły jedynie stosować maści na blizny, jednak skuteczność takiej terapii była niezadowalająca. Obecnie mamy możliwość skutecznie usuwać blizny i rozstępy - wystarczy profesjonalna terapia w gabinecie medycyny estetycznej. Poza laserem, wykorzystać można także zabiegi radioterapii mikroigłowej, mikronakłuwanie czy osocze bogatopłytkowe. Szczególnie skuteczne okazują się być terapie łączone, w których wykorzystywane są co najmniej dwie różne procedury. 

Czy możliwe jest usunięcie każdej blizny? 

Blizny powstają w efekcie naruszenia ciągłości skóry. Może do tego dojść podczas urazu mechanicznego czy termicznego (oparzenia), zabiegu operacyjnego. Specyficznym rodzajem blizny są rozstępy, rozwijające się w efekcie nadmiernego rozciągnięcia skóry i wynikającego z niego uszkodzenia struktury włókien kolagenowych. Kiedyś z bliznami trzeba było żyć, a jedyną możliwością zmniejszenia ich widoczności było aplikowanie maści. Jak wiadomo - taki sposób postępowania cechuje się niewielką skutecznością. Jego polecenie może być zasadne jedynie na etapie gojenia się urazu i formowania ewentualnej blizny. Jednak obecnie istnieją sposoby na całkowite usunięcie blizn lub zredukowanie ich widoczności - mowa o zabiegach medycyny estetycznej. 

Lasery, Mikronakłuwanie mechaniczne, radiofrekwencja mikroigłowa - te zabiegi uznawane są na najskuteczniejsze metody redukowania widoczności rozstępów i blizn. Czy można zaryzykować stwierdzenie, że ich skuteczność jest stuprocentowa? To, w jakim stopniu blizna poddaje się tego typu terapii, zależy od wielu czynników, a najważniejszymi z nich są: 

- rodzaj blizny 

- rozległość blizny 

- czas, który upłynął od powstania blizny 

- indywidualnej podatności skóry na zabiegi 

- rodzaju zastosowanej metody. 

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej na pewno pozwalają na znaczne zredukowanie widoczności blizn i ujednolicenie faktury oraz kolorytu skóry. Niekiedy możliwe jest całkowite usunięcie blizny czy rozstępów. Warto przypomnieć, że leczenie bliznowców jest odmienne i sprowadza się przede wszystkim do iniekcji preparatów steroidowych. Nieumiejętne użycie w takim przypadku lasera czy wszelkich zabiegów sprowadzających się do nakłuwania skóry, mogłoby przyczynić się do dalszego przerastania blizny. 

Na czym polega laserowe usuwanie blizn? 

Laser to doskonałe narzędzie do walki z bliznami i rozstępami. Najskuteczniejszy jest laser frakcyjny ablacyjny, który w kontrolowany sposób „dziurkuje” zarówno naskórek, jak i głębsze warstwy skóry. Dzięki temu powstają strefy mikrouszkodzeń, otoczone zdrową tkanką, a to stwarza idealne warunki dla stymulowania procesów regeneracyjnych. Fibroblasty zostają pobudzone do syntezy włókien kolagenowych, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie prawidłowej architektury skóry oraz remodelingu tkanki bliznowatej. Powierzchnia skóry zostaje wygładzona, a blizna - mniej widoczna. 

W przypadku laserowego usuwania blizn https://neonia.com.pl/usuwanie-blizn/  warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych aspektów. Przede wszystkim - zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego specjalistę, który pracuje sprzętem najnowszej generacji. Tylko to zapewnia umiejętne leczenie blizn i rozstępów oraz daje możliwość precyzyjnego kontrolowania parametrów pracy lasera. Dlatego to takie ważne? Zbyt łagodne działanie na tkankę bliznowatą może nie przynieść wystarczających efektów. Z kolei zbyt dużej mocy działania lasera może towarzyszyć zbyt duże pobudzenie aktywności fibroblastów i powstanie blizny przerostowej. 

Aby znacząco zmniejszyć widoczność blizn i rozstępów, zalecane jest wykonanie serii zabiegów laserem. Zazwyczaj wykonać należy kilka zabiegów laserowych, powtarzanych co 4-6 tygodni. 

Radiofrekwencja mikroigłowa kontra blizny 

Jednym z najnowocześniejszych zabiegów umożliwiających wyrównanie kolorytu i powierzchni skóry jest radiofrekwencja mikroigłowa https://neonia.com.pl/laseroterapia/radiofrekwencja-mikroiglowa-krakow/ . Procedura ta łączy dwa niezwykle skuteczne mechanizmy działania. Jednym z nich jest nakłuwanie skóry przy pomocy cieniutkich igiełek, na precyzyjnie kontrolowaną głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Jednocześnie - skóra podawana jest działaniu fali radiowej emitowanej przez igiełki. Dzięki temu możliwe jest podgrzanie skóry do temperatury 45-60 stopni i pobudzenie syntezy kolagenu, a także skrócenie już obecnych włókien kolagenowych. Prowadzi to do przebudowy blizny. 

 Zalecane jest wykonanie 4-6 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie. Pozwala to na skuteczne pobudzenie procesów neokolagenezy i zaawansowaną przebudowę struktury skóry. 

Terapie łączone na blizny - co jest najskuteczniejsze? 

Zarówno laser, jak i radiofrekwencja mikroigłowa są niezwykle skutecznymi zabiegami umożliwiającymi redukowanie rozstępów https://neonia.com.pl/usuwanie-rozstepow/ i blizn. Jednak ich połączenie to najskuteczniejsza opcja. Terapia łączona, obejmująca obydwie te procedury to niezwykle efektywna kombinacja, umożliwiająca zaawansowane pobudzenie procesów remodelingu skóry. W ramach takiej terapii łączonej można wykonywać także laser na blizny naprzemiennie z nakłuwaniem skóry urządzeniem mechanicznym. Pomocne mogą być także iniekcje osocza bogatopłytkowego, czyli koncentratu płytek krwi pozyskanego od pacjenta. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%