Planujesz wykonanie w takim mieście, jak na przykład Katowice, makijażu permanentnego? Wybrałaś już salon, wiesz również, jakiego rodzaju zabieg Cię interesuje, ale obawiasz się przykrych dolegliwości w trakcie jego wykonywania? Czy makijaż permanentny (Katowice i każde inne miasto) boli?
Zgodnie ze swoją nazwą, makijaż permanentny jest formą trwałego ozdabiania skóry. Z pozoru przypominać może tatuaż, jednak w odróżnieniu od niego jest wykonywany w nieco płytszej warstwie naskórka. Oznacza to, że pomimo swojej permanentności, makijaż ten i tak po upływie pewnego czasu ulega blaknięciu. Jeżeli nie zostanie wówczas dopigmentowany, zaniknie.
Makijaż permanentny (Katowice) pozwala na bardzo dyskretne lub też niezwykle intensywne podkreślenie urody. Za jego pomocą można świetnie uwydatnić linię ust (makijaż permanentny ust), nadać brwiom określony kształt oraz optyczną gęstość (makijaż permanentny brwi) czy też na wiele różnych sposobów podkreślić powiekę i linię rzęs (makijaż permanentny oczu). Ostatecznie o efekcie decyduje osoba poddająca się zabiegowi – linergistka lub linergista (specjalista wykonujący mikropigmentację) dostosowuje zakres makijażu i intensywność pigmentów do oczekiwań klienta.
Czas przejść jednak do najbardziej interesującej kwestii – czyli określenia, czy makijaż permanentny boli. Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim pod uwagę należy brać indywidualne predyspozycje osoby na taki zabieg się decydującej. Niektórzy klienci mogą odczuwać przeprowadzaną mikropigmentację w postaci niewielkiego dyskomfortu, inni będą wyraźnie zmagać się z silnym dla nich podrażnieniem. Ostatecznie, w wyniku wprowadzania pigmentu dochodzi do przerwania naskórka, co jest oczywiście odczuwalne, jednak nie powinno wywoływać bólu, który okazałby się trudnym do wytrzymania.
Bardzo duży wpływ na kwestię pojawienia się bólu w trakcie makijażu permanentnego ma doświadczenie linergistki. Osoba mająca za sobą wiele tego rodzaju zabiegów, ciągle się doszkalająca i nierzadko mającą już własny styl pracy będzie potrafiła przeprowadzić mikropigmentację w taki sposób, by klientka w jak najmniejszym stopniu odczuwała przykre dolegliwości. Tutaj liczy się bowiem technika wykonania – nawet takie szczegóły, jak kąt, pod którym barwnik zostanie wprowadzony w naskórek.
Ewentualne, bolesne odczucia towarzyszące makijażowi permanentnemu można w skuteczny sposób niwelować. W dobrym salonie, przed zabiegiem, na skórę nakłada się specjalne, znieczulające miejscowo preparaty (zazwyczaj w kremie lub maści), na przykład na bazie lidokainy. Są w pełni bezpieczne dla zdrowia i w przypadku wyjątkowo wrażliwych osób pozwalają na wykonanie zabiegu takiego, jak makijaż permanentny (Katowice) bez dodatkowego stresu.
Kremy znieczulające nakłada się w bardzo niewielkich dawkach, także dlatego, by niepotrzebnie nie utrudniać przeprowadzenia zabiegu (nadmiar maści może tymczasowo prowadzić do stwardnienia naskórka, przez który igły do makijażu permanentnego nie są w stanie swobodnie się przebić).